Nga sot në Bërnjak do ketë edhe ekip mjekësor

Këtë e dëshmojnë edhe këto çanta të ekipeve emergjente mjekësore, të cilat janë të pajisura me elemente shëndetësore, raporton klankosova.

Tash e dhjetë ditë rruga që çon në pikën kufitare në Bërnjak dhe ajo në Jarinjë janë bllokuar nga protestues serbë, në shenjë kundërshtimi të vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin e targave me Serbinë.

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker