Ambasada amerikane reagon pas marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat

Përmes një postimi në Tëitter, ai ka thënë se marrëveshja sjell përfitime për të dyja palët, transmeton Rahoveci INFO.

“Lajme të shkëlqyeshme nga Brukseli- një shembull se si riangazhim në dialog mund të kenë përfitime të vërteta, të qëndrueshme për kosovarët dhe serbët e zakonshëm. Faleminderit Miroslav Lajcak për lehtësimin dhe partnerëve kosovarë dhe serbë për gatishmërinë e tyre për të negociuar”, ka shkruar ai.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker