Çollaku: Qeveria rrezikoi jetën e policëve, i bëri dëm vendit e hapi çështje të mbyllura

Çollaku ka thënë se Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti, nuk ka gatishmëri për të sjellë marrëveshje përfundimtare mes Kosovës e Serbisë.

“Po shohim që Qeveria e Kosovës, përveç që ka rrezikuar jetën e policive, i ka bërë edhe një dëm vendit, që e ka hapur një çështje tjetër të mbyllur, një gjë që Kurti ka thënë se nuk do ta bënte kurrë”, është shprehur Çollaku në Klan Kosova.

Tutje, ai thotë se prej një momentumi kur të gjitha subjektet politike në vend, përfshirë edhe partinë në pozitë, duke thënë se nuk do të negociojnë me Serbinë për asgjë tjetër, përveç njohjes reciproke, tash, sipas tij, Kosova u kthye në pikën zero.

“Jemi duke u marrë me stickers. Kjo qeveri, çështjen e njohjes reciproke e ka zëvendësuar me stickersa ose me afishe dhe unë e cilësoj si një qeveri të afisheve sepse nuk ka kapacitet as intelektual, as patriotik për të shtyrë çështje papara siç është marrëveshja përfundimtare”, është shprehur Çollaku.

Më tej, ai thotë se dërgimi i Njësisë Speciale në veri për vendosjen e afisheve në targat e veturave, është gabim amatoresk

“Nuk rrezikohet jeta e pjesëtarëve të Njësisë Speciale dhe qytetarëve të Kosovës që jetojnë në veri për vendosjen e stickersave. Gjithë kjo zhurmë politike që është bërë për qëllime elektorale për të zhvendos vëmendjen nga problemet thelbësore që ka kjo qeveri në një çështje tjetër që zgjon emocion tek qytetarët, e vetmja gjë pozitive është që deri me sot nuk ka pësuar asnjë qytetarë i Kosovës dhe të gjithë pjesëtarët e policisë janë të sigurt”, ka thënë Çollaku.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker