Historia e veçantë e futbollistit të Malishevës, Ronald Sobowale: Kushëri i Alabas, ka luajtur te Chelsea dhe Middlesbrough

Historia e veçantë e kushëririt të David Alabas, sulmuesit Ronald Sobowale i cili është pjesë e Malishevës, ndërsa dikur pjesë e skuadrës së madhe angleze Chelsea. Ëndrrën e nisi në rrugë pa e menduar se do të jetësohet shpejtë. Në fushat e hapura të Londrës talenti i tij iu ra në sy agjentëve të skuadrës së Chelsea. Ai iu bashkua kësaj skuadre dhe qëndroi me ta deri në grup moshën 17-vjeçare…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker