Haradinaj uron Gjermaninë për Ditën e Bashkimit

Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook, ka shkruar se “Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë dhe kontributi i saj për paqe, siguri e stabilitet në botë, vazhdon të jetë thelbësor”, duke shtuar se Gjermania “ishte përkrah popullit të Kosovës në momentet më vendimtare, për çka jemi përjetësisht falënderues”.

Në fund, Haradinaj ka shprehur mirënjohje dhe falenderim për Qeverinë dhe Popullin Gjerman, Ambasadën Gjermane në Kosovë dhe të gjithë gjermanëve që shërbejnë në Kosovë.

Postimi i plotë:

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!