Kurtit i kërkohet që të përmirësohen format e subvencionimeve për agro-bizneset

Kryeministri i vendit Albin Kurti gjatë vizitës në Suharekë tha se Qeveria do t’i shtojë format e mbështetjes për kulturën e vreshtarisë, raporton Rahoveci INFO. Kurti gjatë vizitës në fabrikën AgroKosova Holding, tha se është e rëndësishme që të rritet interesimi për kultivimin e rrushit. “Jam i inkurajuar me punën dhe shërbimin që ofroni, i pamë rreth 105 hektarë vreshta dhe e përcollëm me…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker