Çfarë fshihet pas tensioneve Iran-Azerbajxhan?

Janë tri çështje që kanë shkaktuar rritjen e tensioneve mes Iranit dhe Azerbajxhanit gjatë periudhës së fundit. E para është një stërvitje ushtarake të cilën ushtria e Azerbajxhanit e ka zhvilluar së bashku me homologët turq dhe pakistanezë rreth 500 kilometra larg kufirit me Iranin. Arsyeja e dytë janë kufizimet që ka vendosur Azerbajxhani në […]

The post Çfarë fshihet pas tensioneve Iran-Azerbajxhan? appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker