Borrell pasi takon Kurtin: Thërras Kosovën dhe Serbinë për intensifikim të punës për marrëveshje gjithëpërfshirëse

Ai ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin ka diskutuar edhe për marrëveshjen e fundit Kosovë – Serbi.

“Diskutuam marrëveshjen e javës së kaluar në mes të Beogradit dhe Prishtinës me Albin Kurtin – si hap i rëndësishëm që duhet implementuar. Thërras të dyja palët që ta intensifikojnë punën për marrëveshjen gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht obligative për normalizim të marrëdhënieve me ndërmjetësimin e dialogut nga BE”, ka shkruar ai.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker