Penza mposht Prishtinën në finalen e Superkupës

Penza ka fituar Superkupën e Kosovës, duke mundur në finale Prishtinën me rezultat 77:71 (22:16, 17:18, 19:20, 19:17). Periudha e parë ishte shumë e barabartë dhe me rikthime në rezultat, megjithatë, në fund të kësaj pjese, vashat vendase shkëputen për të përmbyllur këtë pjesë 22:16. Ato vazhdojnë me lojë të mirë edhe në çerekun e dytë, duke e ngritur epërsinë në 26:16, por skuadra prishtinase nuk…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker