Sot mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, Kurti udhëton për në Slloveni

Atje pritet të nënshkruhet ndonjë marrëveshjes mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Në këtë samit për herë të parë një kryeministër i Spanjës do të ulet në tavolinë me kryeministrin kosovar meqë për dallim nga hera e kaluar kur në krye të ekzekutivit spanjoll ishte Mariano Rajoy, Spanja ishte larguar nga samitipër shkak të Kosovës në Sofje të vitit 2019.

Këtë herë kryeministri Pedro Sanchez nuk do ta bëjë të njëjtën derisa në samit nuk do të ketë simbole shtetërore.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker