Këshilli i Sigurimit i OKB-së mblidhet më 15 tetor për të diskutuar për Kosovën

Seanca e KS të OKB-së do të jetë e dyta për këtë vit pas asaj të mbajtur me video-lidhje në prill, shkruan Rahoveci INFO.

Kjo seancë ishte karakterizuar me polemika të shumta pasi që kryediplomates Kosovare, Donika Gërvalla, i ishte kërkuar që të hiqte simbolet shtetërore nga kamera.

Megjithatë, ajo kishte refuzuar dhe seanca kishte vazhduar asisoj.

Ndryshe, Këshilli i Sigurimit diskuton çdo gjashtë muaj raportet për situatën në Kosovë. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!