Notat e futbollistëve: Itali 1-2 Spanjë, ky lojtar spikati

Kombëtarja e Spanjës është kualifikuar në finale të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Spanjollët në gjysmëfinale e kanë mposhtur Italinë me rezultat të ngushtë 2-1. Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘San Siro’ në Milano, golat për Spanjën i realizoi Ferran Torres (17’ dhe 45+2’), kurse golin e vetëm për italianët e shënoi Lorenzo Pellegrini (83’). Pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker