Totaj prezanton projektin e Parkut të ri të qytetit, me parking nëntokësor

“Pas prezantimit të projektit për transformimin e Parkut të Qytetit, në planin e qeverisjes katër vjeçare kemi edhe ngritjen e një Parku të ri në zemër të Prizrenit por që do të ketë karakter multifunksional. Në pamje reale mund ta shikoni tranformimin e hapësirës pas objektit të Shtëpisë së Bardhë që vazhdon deri tek objekti i ish ndërmarrjes Liria, i cili do të largohet.

Në këtë projekt të madh parashihet:

🚦

Nënkalimi nga ish BVI në Bazhdarhane në gjatësi deri 200m

📣

Qendër multifunksionale me hapësira të gjellbërta dhe shtigje për këmbësorë

🗿

Hapësira të dedikuara për aktivitete kulturore

♻

Kulme të gjelbërta të dedikuara për qytetarët

🅿

Parkingu tri nivelësh me 690 vendparkingje ” ka thënë Totaj. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!