Berisha paralajmëron Edi Ramën: Përgatitu për protestat më të fuqishme

Ai tha se kur të ngrihen qytetarët në protestë, pa e hedhur Ramën nga qeveri nuk kanë për tu shqiptar nga vendi.

Ne duam t’i themi se, do të përgatitemi për protestat më të fuqishme që  ka njohur vendi. Protestë, protestë dhe vetëm protestë. Edi Rama duhet ta dish mirë se kur të ngrihemi ne në protestë, pa të hedhur ty nuk shqitemi nga rruga. Mos luaj me çmimet, mos luaj me kafshatën”, tha Berisha.

Ndryshe, kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka shpallur emergjencë kombëtare pas rritjes së çmimit të rrymës. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker