Reagon federata zvicerane për xhaketën e UÇK-së të cilën e largoi nga krahët Xherdan Shaqiri

Federata e Futbollit e Zvicrës e ka quajtur të papranueshme dhe propagandë politike vendimin e një tifozi për t’ia vendosur Xherdan Shaqiri mbi supe një xhaketë me emblemë të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kur ai po fliste për media pas fitores së Zvicrës 2:0 kundër Irlandës Veriore të shtunën. Por shtëpia e futbollit zviceran e ka lartësuar yllit e vet nga Kosova duke thënë se reagimi i…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker