A mund të ndodhë Polexit-i?

Mosmarrëveshjet midis Qeverisë së Polonisë dhe Bashkimit Evropian janë përshkallëzuar seriozisht, pasi kryeministri i këtij vendi, Mateusz Morawiecki, ka sfiduar disa parime ligjore të bllokut. Situata e krijuar ka nxitur tani shqetësimet se Polonia po shkon drejt daljes nga BE-ja, apo “Polexit”-it. Për Francën, dalja e tillë është “një rrezik de facto”. Të enjten e […]

The post A mund të ndodhë Polexit-i? appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker