Aksion i policisë në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë futen në Mitrovicën veriore, transmeton Rahoveci INFO.

Cak i aksionit të policisë raportohet se janë disa barnatore dhe dyqane, lidhur me banderolat serbe.

Pas fillimit të aksionit është aktivizuar alarmi i qytetit dhe kanë nisur protestat e banorëve serb, ku kanë hedhur edhe gaz lotsjellës. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker