Gjuriq: Dhuna në veri, tentativë e Kurtit për të demonstruar forcë para zgjedhjeve

Ai e ka quajtur “dhunë” të policisë atë që ka ndodhur atje duke thënë se është se është tentim i kryeministrit Kurti “për të demonstruar forcë para zgjedhjeve të së dielës”, shkruan Rahoveci INFO.

Madje Gjuriq duke dashur ta viktimizojë palën serbe e cila sulmoi me armë e granata policinë e Kosovës, i ka bërë thirrje KFOR-it dhe NATO-së të reagojë që situate sipas tij të mos përshkallëzojë.

“Dhuna është një tjetër tentativë e Kurtit që të përdorë dhunë për të demonstruar forcë para zgjedhjeve të së dielës”, ka shkruajtur ai. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker