LAJMI I FUNDIT: Ylli i klubit nga Premier Liga diagnostikohet me kancer

Mesfushori i Bournemouthit dhe Uellsit, David Brooks ka zbuluar se është diagnostikuar me Hodkin Lymphoman e fazës dy. 24-vjeçari, i cili ka qenë pjesë e Bournemouthit nga viti 2018 kur u transferua nga Sheffieldi, u tërhoq nga grumbullimi me Kombëtaren së fundmi, pasi iu konfirmua sëmundja. “Hodgkin Lumphoma” është kancer që zhvillohet në sistemin limfatik, pjesë e sistemit imunitar të trupit…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker