Sondazhi i Alternativës: PDK e fiton bindshëm e pa balotazh Skenderajn

Sipas këtij sondazhi, mbi 58% e respondentëve kanë deklaruar se do ta votojnë Fadil Nurën e PDK-së.

Pas tij renditen Bekim Jashari me 38.33% dhe Sokol Haliti me 2.78%.

Sondazhi është realizuar me 800 respondentë të përzgjedhur në mënyrë rastësore në 11 lokacione të Skenderajt, duke përfshirë qendrën e qytetit dhe 10 fshatrat më të mëdha.

Sipas KQZ-së, numri i qytetarëve me të drejtë vote në Komunën e Skenderajt është 53 mijë e 479, numri i qendrave të votimit është 33, numri i vendvotimeve 85.

Për më shumë, shihni detajet e tjera të sondazhit:

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker