Joseph Borrelli duhet të “dridhet” kur (luftohet krimi dhe korrupsioni) “kolliten” Amerika dhe Anglia

Shkruan: Fadil MALOKU 1.Aktualisht në botë është duke ndodhur një rirreshtim i madh ekonomik, social, politik e sidomos një sish ushtarak e gjeopolitik. Në këtë kontekst, Amerika (si një superfuqi kontinental) bashkë me Anglinë (si superfuqi detare), po shihet ashiqare që dëshirojnë ta “ushqejnë dhe mirëmbajnë” edhe më tej faktorizimin e tyre përmes ndikimit (in)direkt […]

The post Joseph Borrelli duhet të “dridhet” kur (luftohet krimi dhe korrupsioni) “kolliten” Amerika dhe Anglia appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker