“Naive e papërgjegjshme” – Gjuriqi i kapet keq eurodeputetes gjermane që përkrahi aksionin në veri

Gjuriq i ka reaguar ashpër Von Cramonit duke e quajtur “politikane të papërgjegjshme”, shkruan Rahoveci INFO.

“Ju duhet të jeni politikanja më i papërgjegjshme gjermane. Besimi se sulmi në zonat me shumicë serbe me pushkë sulmi nën një pretendim të rremë të zbatimit të një ndalimi të çmendur ndaj produkteve farmaceutike apo ushqimore serbe katër ditë para zgjedhjeve është një operacion normal policor është ose naïve ose e pakuptimtë”, ka shkruar Gjuriq.

Madje sipas Gjuriqit, policia qëlloi një burrë serb në krah dhe një grua vdiq si rezultat i tymit nga bombolat e gazit, ani pse këto informacione mbesin veç pretendime të serbëve.

“Një burrë i pafajshëm u qëllua në kurriz dje dhe një grua e moshuar vdiq si rezultat i asaj që ju e përshkruani si “aksion policor”. Duhet të kesh turp nga vetja”, ka thënë Gjurië në Twitter. /Rahoveci INFO/

Eurodeputetja gjermane i drejtohet Borrellit: Dialogu s’ka të bëj asgjë me operacionet e policisë

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker