Renditja e FIFA-s, Shqipëria fiton 3 pozicione, Kosova zbret 4 shkallë!

Falë fitores në Puskas Arena ndaj Hungarisë me atë supergol të Armando Brojës dhe humbjes minimale ndaj Polonisë në Air Albania, Shqipëria e Edy Rejas ka fituar 3 pozicione në renditjen e re të FIFA-s për muajin tetor të publikuar paraditen e kësaj të enjeteje. Me 1374.33 pikë, 5.6 pikë më shumë se muajin e kaluar kuqezinjtë lënë pas në renditje Slloveninë, El Salvadorin dhe Afrikën e Jugut…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker