Besa e mposht ekipin serb të Bosnjës dhe tifozët e tij nacionalistë, kalon në rundin tjetër të Kupës Evropiane

Besa Famgas e ka mposhtur bindshëm 29:22 klubin serb të Bosnjës, Borac, në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë në Kupën Evropiane në Hendboll të dielën, duke kaluar në rrethin tjetër me rezultat të përgjithshëm 54:50. Besa i fitoi të dy pjesët e lojës me një lojë të mrekullueshme në Pejë, duke e rrëzuar nga gara klubin tifozët e të cilit ishin treguar nacionalistë dhe racistë në ndeshjen e parë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker