PDK merr 53 nga 74 votat e diasporës në Han të Elezit, Suma i mori vetëm 16

Në këtë komunë, nga 74 vota të diasporës PDK-ja mori 53 prej tyre.

Kryetari aktual që edhe në këto zgjedhje kandidoi si i pavarur, Rufki Suma, mori 16 vota nga diaspora ndërsa Sherif Berisha i Vetëvendosjes mori vetëm tri prej tyre.

Kujtojmë se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka vendosur që komuna e Hanit të Elezit të shkoj në rivotim.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker