Peci jep arsyet për rritjen e çmimeve: Vitin tjetër buxheti në bujqësi do të rritet për 11 milionë €

Lëvizja FOL të mërkurën ka vazhduar me serinë e debateve FOL Hapur, ku i ftuari i radhës ishte ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, raporton Rahoveci INFO. Peci gjatë këtij diskutimi tha se kjo ministri ka funksionuar për tetë vjet pa politika dhe strategji dhe me 40 milionë euro borxhe. Ai ka premtuar se buxheti për vitin tjetër do të rritet për 11 milionë euro.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker