Peci: Viti 2020 përkrahja më e madhe për bujqit, s’do të ketë shpallje të reja pa pasur mjetet

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, tha se kanë trashëguar 40 milionë euro obligime për bujqit nga Qeveria e kaluar, të dedikuara për subvencione, raporton Rahoveci INFO. Peci në konferencë të përbashkët me kreun e Qeverisë, Albin Kurti shtoi se po ballafaqohen me mungesë të zyrtarëve për shkak të arrestimeve për keqpërdorime. “Zhvillimi dhe impelemtimi i…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker