Ministri Faton Peci në Tiranë: Do ta rrisim bashkëpunimin në bujqësi mes Kosovës e Shqipërisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite ai takoi homologen e tij, Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në Republikën e Shqipërisë, Frida Krifca. Gjatë këtij takimi, të dy homologët bashkë-biseduan për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit ndër-institucional, me qëllim të avancimit të politikave të duhura…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker