Kurti takon spanjollin Borrell në Paris, ky i lë porosi të fortë për dialogun

Këtë e ka bërë të ditur vet Borrell me anë të një postimi në Twitter, shkruan Rahoveci INFO.

Borrell ka njoftuar se me Kurtin ka folur për siç thotë ai “përparimin urgjent” në dialogun me Serbinë,.

“Takim i mirë me kryeministrin Kurti në margjina të Forumit të Paqes në Paris. Diskutuam për bashkëpunimin rajonal, luftën kundër korrupsionit dhe nevojën e progresit urgjent në dialogun Prishtinë-Beograd. Ngritëm edhe çështje të integrimeve evropiane, diskutimin në ardhje të FAC-ut për Ballkanin Perëndimor dhe angazhimin e rëndësishëm dypalësh”, ka shkruar Borrell. /Rahoveci INFO/

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker