Zogaj: Kurtit iu kish mpirë krahu me selfie, në vend se të kishte foto duke mbajtur fjalim

Zogaj thotë se në vend të fotografive duke mbajtur ndonjë fjalim në këtë Samit, Kurti e shpenzon kohën me ‘selfie’, dhe shton se i vetmi njeri i gatshëm për t’u takuar me kryeministrin është Josep Borell.

“KM Kurtit iu kish mpire krahu duke bere selfie me pjesemarresit e Samitit te Paqes ne Paris. Me raste i kishte ndihmu edhe Rita. Ne vend qe te ishte duke mbajtur ndonje fjalim ne kete samit, burri e shpenzon kohen me selfie. Sic duket, i vetmi njeri qe eshte i gatshem me e taku Kurtin kurdo, eshte Borrel, e kjo dihet pse. Duket ashiqare qe lideret boteror nuk e kane kuptu revolucionin e 14 Shkurtit”, ka shkruar Zogaj.

Reagimi i tij vjen pas publikimit të fotografive të kryeministrit Kurti në ditën e dytë që po mbahet në Samitin e Paqes në Paris.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker