Ja nga sa vota të diasporës kanë marrë Vitia dhe Rama

Në Komunën e Prishtinës, fitues doli kandidati i LDK-së për kryetar të kryeqytetit, Përparim Rama, i cili fitoi në garën kundër kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, shkruan Rahoveci INFO.

Gjatë ditës së sotme në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar edhe votat me postë të dërguara nga diaspora.

Sipas rezultateve, Arben Vitia ka marrë 122 vota nga diaspora, ndërsa Përparim Rama vetëm 15. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker