Ministri që pritet të emërohet në Shëndetësi ishte këshilltar i Thaçit

Latifi është me profesion kirurg dhe është në krye të Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës.

Ky i fundit është kirurg në Qendrën Mjekësore, Westchester, New York.

Në vitin 2009, Latifi ishte emëruar këshilltar për shëndetësi në Qeverinë e tij, nga kryeministri i atëhershëm Hashim Thaçi.

Kryeministri Albin Kurti ka thirrur konferencë nga ora 12:00, ndonëse nuk dihet nëse arsyeja e konferencës do të jetë zyrtarizimi i  Latifit në postin e Ministrisë së Shëndetësisë. /Rahoveci INFO/

 

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker