Dorëzohet Serbia: Flamuri i Kosovës shfaqet në Beograd falë sportistit Gembi Juniku

Sportisti nga Kosova, Gembi Juniku ka garuar në mes të Beogradit në ‘Brazilian Jiu Jitsu’, derisa si rrallë herë më parë shteti fqinj në një mënyrë pranoi simbolet e shtetit tonë. Gembi Juniku ka qenë i vetmi kosovar që garoi në ‘Brazilian Jiu Jitsu’ që mbajt në Beograd të Serbisë, shkruan JepiZë. ‘Brazilian Jiu Jitsu’ është një sport i ngjashëm me mundjen dhe xhudon, por veçse është pak më i…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker