Memli Krasniqi takohet me kryetarin e Alternativës Afrim Gashi

Krasniqi me këtë rast ka përgëzuar Gashin për vendimin e kësaj partie që bëhet pjesë e koalicionit qeverisës në Maqedoninë Veriore.

Ai tha njëherësh se ky është vendim i drejtë, në funksion të përmirësimit dhe fuqizimit të pozicionit të shqiptarëve në këtë shtet.

Në takim u diskutua edhe për situatën e përgjithshme politike në Kosovë dhe në Maqedoni Veriore dhe thellimin e bashkëpunimit midis dy partive.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker