Abbott rikonfirmon mbështetjen e vazhdueshme të Britanisë për Kosovën

Në këtë kuadër u vlerësuan të shkëlqyeshme marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve mike, si dhe u theksua rëndësia e fuqizimit të mëtejmë të bashkëpunimit bilateral, posaçërisht në këmbimin e praktikave ndërparlamentare.

Konjufca falënderoi ambasadorin britanik për mbështetjen që Britania e Madhe i ka dhënë në vazhdimësi Kosovës, e në veçanti Kuvendit dhe trupave të tij përcjellëse. Kryetari i Kuvendit po ashtu mirëpriti vendimin e Qeverisë britanike për emërimin e Stuart Pech si i dërguar i posaçëm për Ballkanin Perëndimor.

Ambasadori Abott rikonfirmoi partneritetin mes dy vendeve dhe vazhdimin e përkrahjes së gjithanshme ndaj Kosovës në fusha të ndryshme zhvillimore, si dhe në proceset integruese.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker