Liburn Aliu tregon se çka do të ndodhë me çështjen e Liqenit të Ujmanit

Aliu i ftuar në ATV konsideron se është gabim që është pranuar të flitet për Ujmanin.

“Është kapacitet i shtetit të Kosovës, është pronë e shtetit të Kosovës, pse duhet të diskutohet ose pse duhet të flasim për të. Gabim është që është pranu të flitet për Ujmanin sepse është pranu të flitet për resursin themelor,”- tha Aliu.

Kujtojmë se muaj më parë SHBA-të i kanë dorëzuar Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë, studimin e fizibilitetit për Liqenin e Ujmanit. Ky studim shënon përmbushjen e një prej angazhimeve të Marrëveshjes se Uashingtonit të arritur më 4 shtator 2020.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker