Qeveria miraton Projektligjin për kompensimin e viktimave të krimit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se kjo pikë e rendit të ditës së mbledhjes ka për qëllim përmirësimin e gjendjes së viktimave të krimit në Kosovë.

“Shqyrtimi i projektligjit për kompensimin e viktimave të krimit ka për qëllim përmirësimin dhe efikasitetin e programit për viktimat e krimit dhe procedurave që lidhen me të”, ka thënë Kurti.

Ndërsa, ishte zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, që e prezantoi këtë projektligj para kabinetit qeveritar si dhe bëri thirrje për miratim të tij.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker