Çmenduri në fund, Verstappen fiton titullin e botës, lë prapa Hamiltonin

Max Verstappen fiton Grand Prix vendimtare të Abu Dhabi dhe fiton kampionatin botëror për herë të pare. Holandezi doli i pari, para Hamiltonit i cili u pozicionua i dyti. Prej fillimit të garës Hamilton po printe, deri në xhiron e fundit, ku ndodhi befasia. Kështu, Verstappen e fiton titullin e parë të botës, kurse Lewis Hamilton mbetet pa e tejkaluar Schumacherin. Ai mbetet në shtatë tituj të…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker