Dështon zgjedhja e Kryesuesit të Kuvendit Komunal në Rahovec, opozita lëshon seancën!

Sot është mbajtur mbledhja e Kuvendit Komunal të Rahovecit e thirrur nga anëtari më i vjetër i Kuvendit të Komunës në bashkëpunim me kryetarin e Komunës së Rahovecit.

Mbledhja ishte caktuar që të fillonte në orën 10:00, në sallën e KK Rahovec.

Dhe për këtë mbledhje kishe rend dite vetëm një pikë, Zgjedhja e Kryesuesit të Kuvendit të Komunës së Rahovecit.

Asamblistët e AAK-së propozuan Afrim Dinën për kryesues të kuvendit, por zgjedhja e tij dështoi pasi nuk patën shumicën e votave të asmbleistëve.

Përndryshe 3 partitë e tjera opozitare LVV, PDK dhe LDK, në shenjë proteste lëshuan sallën e Kuvendit.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker