Miratohen rregulla të reja në Britani për COVID-19, ja çfarë do t’u kërkohet tifozëve për të hyrë në stadium

Tifozëve do t’u kërkohet të tregojnë prova të vaksinimit të dyfishtë kundër Covid-19 ose një test negativ për të ndjekur ngjarje sportive me turma prej më shumë se 10,000 njerëz pasi deputetët miratuan planet e qeverisë. Propozimet ishin pjesë e ‘planit B’ të qeverisë për të trajtuar rritjen e rasteve të Covid-19 të shkaktuar nga varianti Omicron dhe u votuan në fuqi në ‘Dhomën e Komunave’ të…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker