Përhapja e variantit Omicron, Kupa e Kombeve të Afrikës drejt anulimit

Kupa e Kombeve të Afrikës, kompeticion i programuar për t’u zhvilluar nga 9 janari deri më 6 shkurt, mund të fshihet nga kalendari. Lajmi i papritur vjen nga Franca, pikërisht nga RMC Sport, e cila sqaron se drejtuesit e Konfederatës së Afrikës janë të trembur nga përhapja e shpejtë e variantit Omicron të “COVID-19, pa harruar faktin që klubet europiane kanë shfaqur pakënaqësi dhe nuk duan të…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker