Superliga e Kosovës në krizë financiare, propozohet ulje e rrogave

Kriza financiare është kthyer sërish në futbollin kosovar sa që shumë futbollistë e trajnerë shkuan në pushim dimëror pa i marrë të gjitha pagat nga një pjesë e madhe e klubeve të tyre. Trendin e rritjes së pagave në futbollin kosovar nuk e ka ndalur as pandemia, e cila edhe në klubet më të mëdha evropiane ka imponuar ulje të pagave. Duke e parë situatën, donatori dhe trajneri i Llapit…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker