“Zbutet” Kurti, konfirmon se nesër do t’i takojë sindikalistët

Ai pas vizitës në termocentralin “Kosova A” dhe “Kosova B”, tha se masat për kursimin e energjisë elektrike varen nga puna e institucioneve të pavarura.

“Unë nesër në mëngjes kam takim me kryetarin e BSPK-së dhe më pastaj natyrisht që do të zhvillojë takime edhe me degët, por një herë më kreun”, ka njoftuar ai.

Në debatet e zhvilluara gjatë kësaj jave në Kuvendin e Kosovës, Kurti është kritikuar për mos-takimin me përfaqësuesit e sindikatave të Kosovës dhe në lidhje me Ligjin e Pagave. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker