Escobar i shkon në zyre ambasadorit të ri të Kosovës në Amerikë

Këtë e ka bërë të ditur ky i fundit me anë të një postimi në Twitter, shkruan Rahoveci INFO.

Ai ka thënë se në këtë takim janë diskutuar disa çështje.

“Kënaqësi ta takoj zëvendës ndihmës sekretarin Gabriel Escobar për një takim të frytshëm mbi një sërë çështjesh dhe për të rikonfirmuar objektivin tonë të përbashkët për të thelluar edhe më tepër marrëdhënien Kosovë-ShBA”, ka shkruar Dugolli në Tëitter.

Ndryshe, Dugolli është ambasador i ri i Kosovës në SHBA,  duke pasuar në këtë pozitë ish-ambasadoren Vlora Çitaku. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker