Hoti i reagon ashpër Osmanit: Si mund të cenohet rendi kushtetues i Kosovës nga Shtëpia e Bardhë?

Hoti me anë të një postimi në Facebook e ka pyetur Osmanin se si mund të cënohet rendi kushtetues i Kosovës nga Zyra Ovale e Shtëpisë së Bardhë, e cila sipas tij mbron shtetësinë e Kosovës më shumë se disa politikanë dhe udhëheqës në Kosovë, shkruan Rahoveci INFO.

Madje sipas Hotit, vetëm politikanë me orientime jo-perëndimore mund të lëshojnë deklarata të tilla.

“Një politikan i përgjegjshëm dhe properëndimor, që e sheh Kosovën shtet të pavaur dhe të integruar në BE dhe NATO e jo ndryshe, punon me maturi dhe i ruan miqësitë”, ka thënë ai.

Postimi i plotë i Hotit:

Si mund të cenohet rendi kushtetues i Kosovës nga Zyra Ovale e Shtëpisë së Bardhë, e cila e mbron shtetësinë e Kosovës më shumë se disa politikanë dhe bartës institucionesh në Prishtinë?!

Vetëm politikanë të llojit të caktuar, me orientime joperëndimore, mund të mendojnë dhe thonë gjëra të tilla.

E vërteta është se vetë ekzistenca e shtetit të Kosovës rrezikohet kur cenohen raportet me mikun më të madh të shtetit të Kosovës, SHBA-në.

Një politikan i përgjegjshëm dhe properëndimor, që e sheh Kosovën shtet të pavaur dhe të integruar në BE dhe NATO e jo ndryshe, punon me maturi dhe i ruan miqësitë.

Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe na ruajtë nga politikanët e papërgjegjshëm. /Rahoveci INFO/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker