Liverpooli bën histori në Premier Ligë

Liverpooli shënoi fitore sot me rezultat 3:1 kundër skuadrës së Newcastle United, kështu duke regjistruar fitoren e tetë radhazi në të gjitha garat. Por, me fitoren e sotme Liverpooli ka bërë histori në Premier Ligën angleze, ku është bërë skuadra e parë angleze që arrin shifrën e 2,000 fitoreve në këtë garë. Golashënues për “Të Kuqtë” ishin Diogo Jota, Mohamed Salah dhe Trent Alexander-Arnold…

Source

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker