Deputetja e VV-së ia prezanton projektet Qeverisë që pritet të zbatohen më 2022-ën

Ajo bëri të ditur se buxheti i parashikuar për vitin 2022 është më i larti dhe më gjithëpërfshirësi, duke kapur vlerën prej 2 miliardë e 748 milionë euro, apo 8.7% rritje krahasuar me buxhetin e rishikuar të këtij viti.

Statovci në rrjetin social “Facebook” ka prezantuar projektet që iu aprovuan sot e që kanë të bëjnë me përmirësimin e cilësisë së jetës së qytetarëve.

Këto projekte kanë të bëjnë me ndihmën për pacientët më fibrozë cistike, ndërimin e çerdhes në fshatin Batllavë dhe rregullimin e disa rrugëve.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker