Pacolli: Amerikanët më kërkuan të shkoj në takimin e Ballkanit të Hapur, më ndali Ramushi

“Sa kam qenë Ministër i Punëve të Jashtme unë kam pasur një kërkesë prej Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjegjësisht Ambasadës Amerikane që gjithsesi të shkoj e të marrë pjesë në takimin që ka qenë në Ohër”, shpjegon Pacolli.

“Drejtpërsëdrejti nga Ambasadori  kam pas kërkesë”, theksoi Pacolli në emisionin Pressing.

“Unë kam filluar të përgatitem dhe e kam thirr shoferin me u nis. Telefonova kryeministrin (Rammush Haradinaj) dhe ai më propozojë të mos shkojë. Më tha: “Mos shko sepse t’i nuk i di edhe disa gjëra tjera.” Do të doja shumë t’i dija këto gjëra”, thotë Pacolli.

“Unë ndalem dhe e thërras ambasadorin dhe i them se s’mund të shkojë. Ambasadori më tha se po gaboja dhe se “e rregullojmë me kryeministrin””, shpjegoi Pacolli.

“Më vjen keq që s’kam tentuar me bind kryeministrin që të marrë pjesë”, shtoi ai.

Pacolli: Djegia e flamujve serbë nuk na bën nderë, unë e mbështes Ballkanin e Hapur

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker