S’ka Kryesues as pas tri raundeve, 14 – 14 rezultati i të fundit / KK Rahovec shkon në pauzë deri në orën 15:00

14-14 dhe një votë e pavlefshme ka qenë rezultati i raundit të tretë të Zgjedhjes së Kryesuesit të Kuvendit Komunal të Rahovecit.

Defrim Kafexhiu dhe Afrim Dina u ndanë të babartë në raundin vendimtar, me ç’rast e dërgojnë kështu Kuvendin në pauzë deri në orën 15:00, përcjell Rahoveci.info.

Tashmë nuk dihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, teksa zyrtari ligjor i Komunës së Rahovecit është në diskutime të vazhdueshme me Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal për t’u koordinuar lidhur me hapat e mëtutjeshëm.

/Rahoveci.info/

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker