Presidenti kroat në Qeveri, pritet në takim nga kryeministri Kurti

Takimi ndërmjet tyre vije pas presidenti kroat u prit me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani dhe gjithashtu u takua me kreun e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Pasdite, Milanoviç do ta vizitojë Janjevën për tu takuar me komunitetin kroat atje.

Në ditën e dytë të vizitës, presidenti kroat do të qëndrojë në kampin e KFOR-it ku do të pritet nga Komandati Ferenc Kajari, raporton EO.

Milanoviç do të takohet edhe me forcat e armatosura kroate që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Ballina
Raporto
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker